Jdi na obsah Jdi na menu
 


Antikové na Zemi

Před miliony let byla Země domovem Antiků, kteří ji nazývali Terra. Byl to jejich nejdůležitější svět v Mléčné dráze. Po mnoha tisíciletích Antikové odešli do galaxie Pegasus. Když se po válce s Wraithy vrátili na Zemi, smísili se s lidmi a přenesli tak gen Antiků umožňující ovládat jejich technologie.

 

Vláda goa'ulda Ra

Podle jaffské legendy a zápisů na Abydosu Goa'uldi vymírali. Jeden Goa'uld, Ra přiletěl lodí na Zemi a setkal se s rasou lidí, kteří byli vhodnými hostiteli. Goa'uldi použili část lidí jako hostilele, část jako Jaffy a část jako otroky. Lidé se však později na Zemi proti Raovi vzbouřili a pohřbili hvězdnou bránu.

 

 Po objevu Hvězdné brány

Lidé znovuobjevili Hvězdnou bránu v roce 1928 při vykopávkách v Egyptě. Rozluštili její kod a poté použili bránu. V první misi se dostali na Abydos, kde narazili na vrchního vládce soustavy Ra, jež se pokusil zničit Zemi. Jack O'Neil nakonec Raa zabil jadernou zbraní, jež vybuchla na Raově lodi.

O několik let později Apophis prošel bránou. Lidé obnovili cestování branou,Daniel Jackson se vrátil z Abydosu, na který před tím vstoupil Apophis a zajal Skaaru a Sha're, jejich osvobození se stalo cílem seriálu. V misi na Chulacu se k SG-1 přidalTeal'c.

Apophis na Zemi zaútočil z vesmíru, SG-1 s Bratacem jeho lodě zničili. Apophis byl brzy poté poražen Sokarem a Apophis hledal azyl na Zemi. Lidé jej (již mrtvého) poslali zpět Sokarovi.

Poté, co lidé svrhli Hathor, Agardové začlenili Zemi do Smlouvy o chráněných planetách. Země je tak chráněna proti útoku vládců soustavy.

V roce 2004 lidé objevili adresu Ztraceného města Antiků, známého v lidské mytologii jako Atlantida. Město však leží v galaxii Pegas. SGC vyslalo expedici na Atlantis.

Po osmi letech války proti Goa'uldům byly lidé a jejich spojenci, Jaffové a Tok'rové schopni definitivně porazit vládce soustavy a zničit Replikátory v bitvě o Dakaru.

Po porážce goa'uldů Daniel Jackson a Vala Mal Doran kontaktovali Orie a uvědomili je tak o existenci lidského druhu v naší galaxii. Důsledkem toho Tau'ri zahájili válku proti Oriům a jejich stoupencům.

Tau'ri získali zbraň schopnou zničit povznesené bytosti s cílem ji použit proti Oriům. Daniel Jackson jej na Orijské lodi poslal superbránou do Orijské galaxie. Později Tau'ri získali Asgardské technologie, stávajíce se nejmocnější hrozbou pro Orie a nejvyspělejší rasou, předkročenou pouze Antiky a Orii.

 

Vztahy s mimozemskými civilizacemi

 

Nepřátelé

Goa'uldští Vládci soustavy(poraženi)

  • Replikát(poraženi)
  • Oriové(poraženi)
  • Luciánská aliance
  • Ascheni

 

 Galaxie Pegasus

  • Wraithové 
  • Asurané (poraženi)

 

 Spojenci

  • Asgardové 
  • Tok'ra
  • Tollana (zničeni)
  • Svobodní Jaffové 

 

 Planetární politika

Země je rozdělena na 192 svrchovaných států, mimoplanetární politiku prováděly Spojené státy americké a Rusko do vytvoření IOA.